Polecamy...

Po co jest nam potrzebne śledzenie telefonu?

30 czerwca 2016

W chwili obecnej jest dostępnych bardzo wiele mocno od siebie różniących się usług, które pozwalają nam namierzyć telefon. Z usług tych korzysta bardzo wielu użytkowników. Do czego jednak jest tak naprawdę ta usługa potrzebna?

Ochrona dzieci

Zdecydowanie najwięcej osób, które korzystają z usługi pozwalającej śledzić lub namierzyć telefon jako główną motywację podaje pragnienie chronienia osób im bliskich. Na taki krok najczęściej decydują się rodzice lub opiekunowie małych dzieci. Śledzenie telefonu, który posiada przy sobie dziecko pozwala bardzo szybko ustalić, gdzie się ono w danym momencie znajduje. Jeśli tylko zajdzie potrzeba, jeśli dziecko jest zagrożone, rodzice dzięki ustaleniu, gdzie znajduje się aktualnie dziecko mogą przyjść mu z pomocą lub tę pomoc wezwać.

Ludzka ciekawość

Są jednak także osoby, które wykorzystują usługę umożliwiającą zlokalizowanie telefonu po prostu z ciekawości. W wielu przypadkach jest to dowodem braku zaufania do osoby bliskiej, której telefon śledzimy. Bardzo często na taki krok decydują się osoby, które podejrzewają, że ich partner/partnerka nie dotrzymują im wierności. Usługa lokalizacji telefonu może im więc pomóc w ustaleniu, czy ich podejrzenia są słuszne. Nie wszystkie usługi, które służą zlokalizowaniu telefonu są równie skuteczne. Na godne zaufania są te, które znaleźć można w ofercie firm telekomunikacyjnych. Pamiętajmy jednak, że firmy te muszą działać zgodnie z obowiązującym u nas prawem. Osoba, którą zamierzamy śledzić musi wyrazić na to swoją zgodę.

Kradzież telefonu

Telefony komórkowe nie są już tak drogie, jak jeszcze kilka lat, wciąż jednak nie są to urządzenia tanie. Stają się więc bardzo często łupem złodziei. Usługi lokalizacyjne mogą więc przydać się także wtedy, kiedy nasze urządzenie zostanie nam skradzione. Dzięki usłudze możemy telefon nie tylko zlokalizować, ale także usunąć znajdujące się w nim dane oraz zablokować go. To usługa przydatna również osobom, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zostawiły swój telefon.

To może Cię zainteresować