Polecamy...

Jak znaleźć zgubiony telefon lub iPhone?

30 czerwca 2016

Wiele problemów czeka osoby, które zgubią swój telefon komórkowy. Wykorzystujemy je bowiem nie tylko do komunikowania się z innymi osobami, ale bardzo często przechowujemy w nich także zdjęcia, czasem nawet ważne dokumenty. Wraz ze zgubieniem telefonu one także są stracone.

W chwili obecnej osoby, które mają w swoich smartfonach zainstalowany system Android lub iOS mogą skorzystać z usługi, która może im pomóc w odnalezieniu zgubionego urządzenia. „Find My iPhone”, czyli „Znajdź” to usługa przygotowana dla użytkowników urządzeń sygnowanych marką Apple. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste, można ją aktywować na każdym urządzeniu, które ma zapewniony dostęp do Internetu. Dzięki tej usłudze można namierzyć zagubiony telefon. Po namierzeniu mamy możliwość wyświetlenia wiadomości przeznaczonej dla osoby, która znalazła nasz telefon. Możemy także za pomocą tej aplikacji usunąć znajdujące się w pamięci smartfona prywatne zdjęcia i inne pliki i zablokować go. Trzeba to jednak robić bardzo szybko, po wyjęciu z telefonu karty SIM lub wyczerpaniu się baterii, iPhona nie uda nam się już więcej namierzyć.

Inną możliwością jest aktywowanie usługi „Find My Friends”. Apilkację można aktywować na telefonie należącym do kogoś, kogo dobrze znamy: członka naszej rodziny lub przyjaciela. Obie usługi aktywuje się ręcznie. Możemy odnaleźć także telefon, w którym został zainstalowany system Android. System umożliwia aktywowanie usługi o nazwie „Menadżer Urządzeń Android”. Aplikacja jest dostępna na stronie sklepu, który aplikacje udostępnia. Usługa pozwala znaleźć telefon, usunąć znajdujące się w nim pliki i zablokować go. Wiele podobnych usług oferują także poszczególni producenci smartfonów. Mamy więc całkiem duże szanse namierzyć zgubione urządzenie. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku zagubienia telefonu wszystkie działania mające na celu jego odnalezienie musimy wykonywać bardzo szybko. Usługę, która umożliwia jego namierzenie warto aktywować na wszelki wypadek jeszcze przed jego zgubieniem.

To może Cię zainteresować