Polecamy...

Jak można namierzyć zgubiony telefon?

30 czerwca 2016

Kiedy zagubimy telefon w biurze lub w domu, nie ma problemu. Zawsze na nasz numer może zadzwonić kolega z pracy, czy ktoś z rodziny. Słysząc sygnał bez trudu go odnajdziemy. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy telefon zgubiliśmy poza domem. Problem staje się jeszcze większy, kiedy w telefonie zapisaliśmy dane, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce.

Zaginięcie smartfona naraża nas nie tylko na straty finansowe. Gorzej, kiedy wraz z utratą telefonu straciliśmy cenne pliki. Zabezpieczamy telefon Przed utratą danych możemy się jednak zabezpieczyć. Pamięć w telefonie warto zabezpieczyć tylko nam znanym szyfrem. Powinniśmy także wybrać taki numer PIN, który będzie trudny do odgadnięcia dla osób postronnych. Podobnie wybieramy hasło. Zabezpieczając w ten sposób swój smartfon raczej go nie znajdziemy, ale przechowywane w nim pliki będą dobrze zabezpieczone. Należy bardzo mocno podkreślić, że nie zawsze utrata telefonu jest równoznaczna z jego kradzieżą. Zawsze może dojść do jego przypadkowego zgubienia w czasie jazdy rowerem, czy podczas wsiadania do samochodu. W takiej sytuacji trzeba mieć nadzieję, że znalazł go uczciwy znalazca. Jeśli tak jest rzeczywiście, to na pewno nawiąże od z nami kontakt i zwróci nam telefon.

W bardzo popularnych systemach mobilnych, Windows Phone, Android, czy iOS, znaleźć można funkcję, która pozwoli nam zlokalizować zgubiony smartfon. Wymienione systemy mają różnorodny interfejs, różnią się obsługą i innymi drobiazgami, ale ich funkcjonalność jest bardzo do siebie zbliżona. Działają również na podobnych zasadach. Aby zlokalizować urządzenie, musi ono być w zasięgu sieci komórkowej. Nie ma znaczenia, czy będzie to EDGE, czy 3G/4G o szybkim przesyle sygnału. Nie można także wyłączać odbiornika GPS, musi on pozostać włączony non stop. Trzeba również wyrazić swoją zgodę na lokalizowanie naszego telefonu. Zgubienie telefonu wcale więc nie musi dzisiaj oznaczać, że straciliśmy go bezpowrotnie. To zasługa nowej usługi dostępnej dla systemów mobilnych.

To może Cię zainteresować